Adalimumab u pacjentów z aktywnym niezakaźnym zapaleniem błony naczyniowej oka

Pacjenci z niezakaźnym zapaleniem błony naczyniowej oka są narażeni na długotrwałe powikłania niekontrolowanego zapalenia, a także na niekorzystne skutki długotrwałego leczenia glikokortykosteroidami. Przeprowadziliśmy badanie oceniające skuteczność i bezpieczeństwo adalimumabu jako środka oszczędzającego glukokortykoid w leczeniu niezakaźnego zapalenia błony naczyniowej oka. Metody
W tym wielonarodowym badaniu klinicznym III uczestniczyły osoby dorosłe, które miały czynne niezakaźne zapalenie błony naczyniowej oka, zapalenie błony śluzowej tylnej części jamy ustnej lub zapalenie panuveitis pomimo leczenia prednizonem przez 2 tygodnie lub dłużej. Badacze i pacjenci nie byli świadomi zadań grupy badawczej. Pacjenci zostali losowo przydzieleni w stosunku 1: 1, aby otrzymać adalimumab (dawka nasycająca 80 mg, a następnie dawka 40 mg co 2 tygodnie) lub dopasowane placebo. Wszyscy pacjenci otrzymywali obowiązkową serię prednison, a następnie zwężenie prednizonu w ciągu 15 tygodni. Pierwszorzędowym punktem końcowym skuteczności był czas do wystąpienia niepowodzenia leczenia w 6 tygodniu lub po 6. Nieskuteczność leczenia była wynikiem wieloskładnikowym, opartym na ocenie nowych zmian zapalnych, najlepszej skorygowanej ostrości wzroku, oceny stopnia komory przedniej komory i stopnia zmętnienia ciała szklistego. Oceniono dziewięć punktów końcowych o drugorzędowej sile skuteczności i zgłoszono zdarzenia niepożądane.
Wyniki
Mediana czasu do niepowodzenia leczenia wynosiła 24 tygodnie w grupie adalimumabu i 13 tygodni w grupie placebo. Spośród 217 pacjentów w populacji, którzy mieli zamiar leczyć, ci, którzy otrzymywali adalimumab, rzadziej niż pacjenci z grupy placebo mieli niepowodzenie w leczeniu (współczynnik ryzyka, 0,50, 95% przedział ufności, 0,36 do 0,70, P <0,001). Wyniki w odniesieniu do trzech drugorzędowych punktów końcowych (zmiana w zakresie stopnia komory przedniej komory, zmiana stopnia zamglenia ciała szklistego i zmiana w najlepiej skorygowanej ostrości wzroku) były znacznie lepsze w grupie adalimumab niż w grupie placebo. Zdarzenia niepożądane i ciężkie zdarzenia niepożądane zgłaszano częściej u pacjentów, którzy otrzymywali adalimumab (1052,4 vs. 971,7 zdarzeń niepożądanych i 28,8 vs. 13,6 ciężkich zdarzeń niepożądanych na 100 osobolat).
Wnioski
W naszym badaniu okazało się, że adalimumab wiąże się z niższym ryzykiem wystąpienia nawrotu uleitowego lub zaburzeń widzenia oraz większej liczby zdarzeń niepożądanych i poważnych zdarzeń niepożądanych niż placebo. (Finansowane przez AbbVie, numer VISUAL I ClinicalTrials.gov, NCT01138657.)
Wprowadzenie
Niezakaźne zapalenie błony naczyniowej to grupa chorób zagrażających widzeniu, które charakteryzują się zapaleniem śródgałkowym; może występować jako zespół wyizolowany dla oka lub w związku ze stanem układowym. Zapalenie tęczówki szacuje się na 17 do 52 przypadków na 100 000 osobolat1 i szacuje się, że powoduje ona 10-15% przypadków ślepoty w krajach zachodnich.23 Glukokortykoidy pozostają podstawą leczenia pomimo dobrze znanych działań niepożądanych ocznych i układowych. Efekty.4-6 Istnieje zatem duża niezaspokojona potrzeba medyczna i duże zainteresowanie identyfikacją bardziej skutecznych terapii oszczędzających glukokortykoidy, w idealnym ukierunkowaniu na określonych mediatorów odpowiedzi immunologicznej.
Uważa się, że prozapalny czynnik martwicy nowotworów cytokiny . (TNF-.) odgrywa kluczową rolę w zapale ulewnym, 9,10 i cieczy wodnistej, a poziomy TNF-. w surowicy są zwiększone u pacjentów z zapaleniem błony naczyniowej oka. Adalimumab, w pełni ludzkie przeciwciało monoklonalne anty-TNF-. jest wskazane w kilku stanach zapalnych, które mogą być związane z zapaleniem śródocznym.12 Niekontrolowane serie przypadków, retrospektywne przeglądy wykresów i małe otwarte badania kliniczne sugerują, że adalimumab jest skuteczny w leczeniu pacjentów z przewlekłą lub refrakcyjne zapalenie błony naczyniowej oka oraz zmniejszenie stężenia glukokortykoidów.13-19
Aby ocenić skuteczność i bezpieczeństwo leku przeciw TNF-. u pacjentów z aktywnym, niezakaźnym zapaleniem błony naczyniowej oka, przeprowadziliśmy wieloośrodkowe, randomizowane, kontrolowane placebo badanie, w którym pacjenci i badacze nie byli świadomi zadań grupy badawczej
[hasła pokrewne: Szczeniaki owczarka niemieckiego długowłosego, hologramy na legitymację studencką, gabinet dentystyczny ]

Powiązane tematy z artykułem: gabinet dentystyczny hologramy na legitymację studencką Szczeniaki owczarka niemieckiego długowłosego