Bezpieczeństwo i immunogenność szczepionki malarycznej RTS, S / AS02D u niemowląt ad 7

Po pełnym cyklu szczepień geometryczne średnie miana dla antygenów EPI (oprócz przeciwciał przeciwko antygenowi powierzchniowemu wirusa zapalenia wątroby typu B) były niższe u niemowląt otrzymujących szczepionkę RTS, S / AS02D niż u osób otrzymujących szczepionkę przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. W populacji, która miała zamiar leczyć, 14 niemowląt (4,1%) – 4 otrzymujących szczepionkę RTS, S / AS02D i 10 otrzymujących szczepionkę przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B – nie osiągnęło poziomu seroprotekcji dla wszystkich antygenów EPI. Wszystkie te dzieci zostały ponownie zaszczepione odpowiednimi antygenami. Na początku badania 33 z 141 dzieci (23,4%) otrzymujących szczepionkę RTS, S / AS02D i 39 z 152 dzieci (25,7%) otrzymujących szczepionkę przeciw zapaleniu wątroby typu B było seropozytywnych w kierunku przeciwciał przeciwspirozoitowych (.0,5 test immunoenzymatyczny [ELISA] na mililitr) z niskimi mianami (Tabela 3). Miesiąc po podaniu trzeciej dawki badanej szczepionki, 141 z 143 niemowląt (98,6%) otrzymujących szczepionkę RTS, S / AS02D było seropozytywnych w kierunku przeciwciał przeciwspirozoitowych (średnie geometryczne miana, 69,5; 95% CI, 53,9 do 89,6) w porównaniu z 2 niemowlętami otrzymującymi szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (1,4%). Wszystkie niemowlęta otrzymujące szczepionkę RTS, S / AS02D były seropochodne przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, w porównaniu z 94,3% osób otrzymujących szczepionkę przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.
Skuteczność
Tabela 4. Tabela 4. Skuteczność szczepionki w okresie od 14 dni do 7 miesięcy po podaniu dawki 3 w szczepionce badawczej. Rycina 2. Krzywe Kaplana-Meiera pokazujące skumulowane występowanie co najmniej jednego epizodu zaka.enia malarią podczas badania. Począwszy od 14 dni po podaniu trzeciej dawki badanej szczepionki przez 6 miesięcy, częstość pierwszego zakażenia malarią wynosiła 0,12 na osobę rocznie u niemowląt otrzymujących szczepionkę RTS, S / AS02D i 0,29 na osobę rocznie w grupie otrzymującej szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Wartość P obliczono testem log-rank.
Po podaniu trzeciej dawki badanej szczepionki, 28 przypadków incydentów malarii związanych z wykryciem jakiegokolwiek poziomu parazytemii odnotowano w dwóch grupach badawczych między dniem 14 a około 7 miesiącem (Tabela 4). W tym okresie częstość występowania pierwszego zakażenia malarią wynosiła 0,12 na osobę rocznie u niemowląt otrzymujących szczepionkę RTS, S / AS02D i 0,29 na osobę rocznie u osób otrzymujących szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Skuteczność surowej szczepionki przeciwko infekcji wynosiła 60,6% (95% CI, 10,4 do 82,6, P = 0,03), która wzrosła do 65,2% (95% CI, 20,7 do 84,7, P = 0,01) po dostosowaniu do obszaru zamieszkania pacjenta i odległość od centrum zdrowia. Na rycinie 2 przedstawiono krzywe Kaplana-Meiera skumulowanej częstości występowania pierwszych infekcji wywołanych malarią w dwóch badanych grupach.
Skorygowane wskaźniki skuteczności szczepionki wynosiły 58,6% (95% CI, -1,8 do 83,2) w przypadku występowania gorączki malarii (pierwszy lub jedyny epizod gorączki pachowej . 33,5 ° C lub gorączki i jakiegokolwiek parazytemii) i 43,2 % (95% CI, -44,1 do 78,0) na gorączkę z gorączką z progiem gęstości pasożyta powyżej 500 na mikrolitr. Skuteczność szczepionki przeciw gorączce wywołanej gorączką (pierwszym lub jedynym epizodem gorączki pachowej> 37,5 ° C lub gorączce i jakiejkolwiek parazytemii) w populacji, która miała zamiar leczyć po pierwszym szczepieniu, wynosiła 41,8% (95% CI, -32,9 do 74,6 ; P = 0,20)
[podobne: dentysta bydgoszcz, dentysta wrocław, dentysta poznań ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta bydgoszcz dentysta poznań dentysta wrocław