Prawidłowa higiena jamy ustnej chroni nas przed rozwojem chorób.

width=300W jamie ustnej każdego człowieka, znajduje się wiele bakterii i enzymów, które umożliwiają nam dokonywanie obróbki mechanicznej pokarmu. Ze względu na takie środowisko, należy szczególnie pamiętać o prawidłowej higienie, której zaniedbanie może doprowadzić do powstania wielu stanów zapalnych. Te z kolei, poprzez długotrwałe działanie doprowadzają do uszkodzeń zębów i dziąseł. Dentysta Kraków posiada odpowiednie wykształcenie i sprzęt medyczny do niesienia pomocy osobom cierpiącym z powodu uszkodzonego zęba. Najczęściej pacjent zasiada na specjalnym fotelu stomatologicznym, przy którym znajduje się większość wykorzystywanej aparatury. Kolejno stomatolog zagląda do jamy ustnej swojego klienta i poszukuje ewentualnych ognisk próchnicy lub ubytków, które w dziewięćdziesięciu procent przypadków są odpowiedzialne za odczuwany ból. Po ich zlokalizowaniu, za pomocą niezbyt twardego wiertła, dentysta rozpoczyna swoją pracę poprzez oczyszczenie zębiny z wszelkich ognisk zapalanych. Jeśli zachodzi potrzeba, może wybrać wiertło nieco większe, cechujące się większą wydajnością.

Powiązane tematy z artykułem: niedoczynność tarczycy senność