szpital puck ginekologia ad 5

Na podstawie procedury stopniowej obejmującej tylko główne efekty, młodsi pacjenci (osoby poniżej drugiego roku życia) i pacjenci z niską liczbą limfocytów CD4 + (poniżej 200 na milimetr sześcienny na linii podstawowej) mieli zwiększone ryzyko poważnego zakażenia bakteryjnego ( Tabela 3). Żadne inne czynniki nie osiągnęły istotności statystycznej. Figura 2. Figura 2. Wykresy Kaplana-Meiera w czasie do pierwszej poważnej infekcji bakteryjnej z potwierdzonym patogenem wśród dzieci otrzymujących dożylnie immunoglobulinę lub placebo, w zależności od tego, czy otrzymali profilaktykę trimetoprim-sulfametoksazol Początkowo. Panel A pokazuje wyniki dla dzieci, które początkowo nie otrzymywały profilaktyki trimetoprym-sulfametoksazolem (P = 0,03 na podstawie analizy Coxa po dostosowaniu do wieku i początkowej liczby limfocytów CD4 +). Panel B pokazuje wyniki dla dzieci, które otrzymały początkowo taką profilaktykę (P = 0,67 według analizy Coxa po dostosowaniu do wieku i początkowej liczby limfocytów CD4 +). Wartości plus-minus to średnie . SE.
Wiek, początkowa liczba limfocytów CD4 + i interakcja między stosowaniem immunoglobulin globulinowych i stosowanie profilaktyki trimetoprym-sulfametoksazolem w dowolnym czasie (zmienna czasowa zmieniająca się w czasie) były istotnymi czynnikami w drugiej procedurze obniżania dawki pozwalającej na wszystkie jednokierunkowe interakcje z leczeniem (Tabela 3). Model obejmujący stosowanie profilaktyki trimetoprym-sulfametoksazolem na początku badania również sugerował interakcję z użyciem immunoglobuliny (Tabela 3). Żadne inne czynniki, w tym interakcja między stosowaniem immunoglobuliny a początkową liczbą limfocytów CD4 +, nie były statystycznie istotne. Na podstawie sugerowanej interakcji między stosowaniem immunoglobuliny a stosowaniem profilaktyki trimetoprym-sulfametoksazolem, ocenialiśmy efekty leczenia osobno zgodnie z zastosowaniem profilaktyki trimetoprym-sulfametoksazolem na początku badania. Efekt leczenia zaobserwowano przede wszystkim wśród 174 dzieci, które nie otrzymały takiej profilaktyki w momencie rozpoczęcia nauki; szacowane dwuletnie odsetki infekcji wynosiły 11,3 procent dla grupy immunoglobulin i 26,8 procent dla grupy placebo (względne ryzyko, 0,45, przedział ufności 95%, 0,22 do 0,91, P = 0,03) (Figura 2A). Dwuletnia częstość infekcji wśród 81 dzieci, które otrzymywały profilaktykę trimetoprimem i sulfametoksazolem wynosiła początkowo 27,7% w grupie immunoglobulin i 17,7% w grupie placebo (względne ryzyko, 1,26, przedział ufności 95%, 0,44 do 3,66; P = 0,67) (Figura 2B).
Wszystkie poważne infekcje bakteryjne
Gdy oceniano wszystkie ciężkie zakażenia bakteryjne, w tym potwierdzone patogeny i potwierdzone radiologicznie zapalenie płuc i zapalenie zatok, dwuletnia częstość zdarzeń wśród dzieci losowo przydzielonych do immunoglobuliny wynosiła 40,0%, w porównaniu z 51,9% wśród dzieci przypisanych do grupy placebo (ryzyko względne, 0,67, przedział ufności 95%, 0,47 do 0,95, P = 0,03, po skorygowaniu względem wieku i początkowej liczby limfocytów CD4 +). Wśród dzieci, które nie otrzymywały profilaktyki trimetoprym-sulfametoksazolem przy przyjęciu, dwuletnie wskaźniki zdarzeń wynosiły 35,8 procent dla osób otrzymujących immunoglobulinę i 54,3 procent dla osób otrzymujących placebo (względne ryzyko, 0,59, przedział ufności 95 procent, 0,39 do 0,91; 0,02)
[więcej w: szpital puck, stomatologia mikroskopowa łódź, przywra chińska ]

Powiązane tematy z artykułem: przywra chińska stomatologia mikroskopowa łódź szpital puck