szpital puck ginekologia czesc 4

W związku z tym w analizie było dostępnych 255 dzieci. Średnia długość obserwacji wynosiła 25,5 miesiąca (mediana 30,6). Tabela 1. Tabela 1. Podstawowa charakterystyka grupy jako całości i według tego, czy początkowo podawano profilaktykę trimetoprimem i sulfametoksazolem. Charakterystykę wyjściową 255 dzieci przedstawiono w tabeli 1. Mediana wieku badanej populacji wynosiła 2,5 roku, a 43 procent dzieci miało mniej niż 2 lata. Pięćdziesiąt sześć procent dzieci to chłopcy, a 82 procent należało do mniejszościowej grupy etnicznej lub rasowej. Siedemdziesiąt jeden procent pacjentów miało liczbę limfocytów CD4 + powyżej 200 na milimetr sześcienny.
Poważne infekcje bakteryjne z potwierdzonymi patogenami
Tabela 2. Tabela 2. Bakteria izoluje od pierwszych poważnych zakażeń bakteryjnych potwierdzonymi patogenami. Pięćdziesięcioro czworo dzieci miało co najmniej jedno poważne zakażenie bakteryjne z potwierdzonym patogenem, 22 otrzymywało immunoglobulinę i 32 otrzymywało placebo. Najczęstszymi zidentyfikowanymi organizmami były Streptococcus pneumoniae, inne paciorkowce i Staphylococcus aureus (Tabela 2). Organizmy Gram-ujemne występowały rzadziej i były bardziej równomiernie rozłożone pomiędzy dwie grupy terapeutyczne. Główna różnica między obiema grupami dotyczyła liczby infekcji gronkowcami. W grupie placebo było 11 infekcji gronkowcowych (7 z powodu S. aureus i 4 z powodu gronkowców koagulazo-ujemnych), w porównaniu z 3 w grupie immunoglobulin (1 z powodu S. aureus i 2 z powodu gronkowców koagulazo-ujemnych) ). Te różnice w infekcjach gronkowcowych nie wiązały się z zastosowaniem cewników do żyły centralnej. Obie grupy miały podobną liczbę infekcji paciorkowcami: 14 w grupie immunoglobulin i 15 w grupie placebo. Sześcioro dzieci otrzymujących zarówno immunoglobulinę immunoglobuliny, jak i profilaktykę trimetoprym-sulfametoksazolem miało poważne zakażenie paciorkowcami.
Rycina 1. Wykres Kaplana-Meiera w czasie do pierwszej poważnej infekcji bakteryjnej z potwierdzonym patogenem wśród dzieci otrzymujących dożylny immunoglobuliny placebo. P = 0,07 przez jednoczynnikową analizę logarytmiczną. Wartości plus-minus to średnie . SE.
Szacunki aktuarialne odsetka pacjentów z ciężkimi zakażeniami bakteryjnymi z potwierdzonymi patogenami po dwóch latach wynosiły łącznie 20,6 procent: 16,9 procent w grupie immunoglobulin i 24,3 procent w grupie placebo (ryc. 1). Szacowane względne ryzyko takiej infekcji (stosunek ryzyka w grupie immunoglobulin do ryzyka w grupie placebo) wynosiło 0,60 (przedział ufności 95%, 0,35 do 1,04, P = 0,07 w jednoczynnikowej analizie logarytmicznej).
Czynniki prognostyczne i analizy wieloczynnikowe
Tabela 3. Tabela 3. Wielowymiarowe analizy czynników ryzyka i leczenie pierwszych poważnych zakażeń bakteryjnych za pomocą potwierdzonych patogenów. Leczenie globuliną immunologiczną, wiek, płeć, początkowa liczba limfocytów CD4 +, ciężkie zakażenie bakteryjne w przeszłości, wcześniejsze stosowanie zydowudyny, stosowanie profilaktyki trimetoprimem-sulfametoksazolem przy przyjęciu i stosowanie takiej profilaktyki podczas obserwacji (jako zmienna czasowa zmieniająca się ) zostały ocenione w modelach regresji proporcjonalnego hazardu Coxa w celu oceny ich wpływu na pierwsze potwierdzone poważne infekcje bakteryjne
[podobne: edugaleria, przywra chińska, medycyna estetyczna wilanów ]

Powiązane tematy z artykułem: edugaleria medycyna estetyczna wilanów przywra chińska