Tętniak paranowotworowy w raku jajnika AD 3

Uzyskano krzywe przeżycia Kaplana-Meiera i porównano je ze statystyką log-rank. Wielowymiarową analizę tych danych przeprowadzono za pomocą modelu proporcjonalnych hazardów Coxa. Aby ustalić, czy poziomy cytokiny w trombopoetyce w osoczu były związane z liczbą płytek krwi u 150 pacjentów ze świeżo rozpoznanym nabłonkowym rakiem jajnika, obliczyliśmy współczynnik korelacji rang Spearmana dla każdej pary skojarzeń i przetestowaliśmy istotną różnicę od 0. Zastosowaliśmy testy sumy rang Wilcoxona do określić różnice w cytokinach trombopoetycznych między pacjentami z prawidłową liczbą płytek krwi (150 000 do 450 000 na milimetr sześcienny) i pacjentami z dużą liczbą zliczeń (> 450 000 na milimetr sześcienny). Do analizy interleukiny-6 używaliśmy poziomu zbliżonego do mediany, aby sklasyfikować pacjentów ze świeżo zdiagnozowanym nabłonkowym rakiem jajnika jako mających niskie poziomy interleukiny-6 (?10 pg na mililitr, 143 pacjentów) lub wysokie poziomy (> 10 pg na mililitr, 167 pacjentów). Do obliczenia korelacji między zmiennymi ciągłymi zastosowano korelację Pearsona. Dla danych przedklinicznych, test t-Studenta wykorzystano do testowania różnic w średnich próbkach, z próbką 10 myszy na grupę (80% mocy do wykrywania 50% redukcji masy guza przy 5% poziomie istotności statystycznej). Wszystkie testy były dwustronne, a wartość P mniejsza niż 0,05 została uznana za wskazującą na istotność statystyczną. Wszystkie analizy zostały zakończone przy pomocy oprogramowania SAS, wersja 9.1 na PC (SAS Institute).
Kliniczne implikacje trombocytozy paraneoplastycznej
Średnia (? SD) liczba płytek krwi u pacjentów z nabłonkowym rakiem jajnika i trombocytozą wynosiła 558410 ? 90,010 na milimetr sześcienny (mediana, 542,000 na milimetr sześcienny) i bez trombocytozy wynosiła 316 570 ? 70 140 na milimetr sześcienny (mediana 318,000 na milimetr sześcienny) ( Tabela w dodatkowym dodatku). Trzydzieści jeden procent pacjentów (192 z 619) miało trombocytozę w momencie wstępnego rozpoznania nabłonkowego raka jajnika. Mniej niż 2% pacjentów miało współistniejący niezłośliwy stan zapalny i żaden z tych pacjentów nie miał trombocytozy przy początkowej prezentacji. Chociaż kobiety z trombocytozą miały nieco niższy poziom hemoglobiny niż osoby z prawidłową liczbą płytek krwi (średni poziom hemoglobiny, 11,9 w porównaniu z 12,7 g na decylitr; p <0,001), średnia objętość krwi i stężenie ferrytyny w surowicy nie różniły się istotnie pomiędzy tymi dwiema grupami (tabela 2 w Dodatku Uzupełniającym). Dane te sugerują, że inne stany zapalne i niedobór żelaza najprawdopodobniej nie będą odpowiedzialne za trombocytozę obserwowaną u kobiet z nabłonkowym rakiem jajnika.
Ryc. 1. Rola kliniczna i trombopoetyczne cytokiny związane z paranooplastyczną trombocytozą u pacjentów z nabłonkowym rakiem jajnika
[podobne: stomatologia implanty, dentofobia, chirurgia dentystyczna ]

Powiązane tematy z artykułem: chirurgia dentystyczna dentofobia stomatologia implanty