Trial of Combination Leczenia przeciwmalaryczne u dzieci z Papui Nowej Gwinei ad 10

U dzieci z malarią falciparum zaobserwowano niespodziewanie wysoki wskaźnik ścierania, który otrzymał pirymetaminę chlorochiny – sulfadoksyny. To potencjalne źródło uprzedzeń mogło odzwierciedlać stosunkowo powolną początkową reakcję symptomatyczną lub rozczarowanie rodziców lub opiekunów, że ich dzieci nie otrzymały jednego z nowych sposobów leczenia. Jednak nawet jeśli wszystkie te dzieci ukończyłyby badanie z odpowiednią kliniczną i pasożytniczą odpowiedzią, wskaźnik niepowodzenia chlorchino-sulfadoksyny-pirymetaminy byłby stosunkowo wysoki. Stosunkowo mała liczba dzieci w grupach leczonych P. vivax oraz fakt, że korekcja PCR w przypadku reinfekcji nie jest obecnie możliwa dla tego gatunku plazmidu, oznacza, że dane te należy traktować jako wstępne. Niemniej jednak pojawiły się wyraźne różnice między leczeniem zarówno w przypadku malarii falciparum, jak i żywy. Badanie to podkreśla kluczowe problemy komplikujące wybór terapii przeciwmalarycznej w obszarach intensywnej transmisji wielu gatunków plazmodium. Chociaż podobne częstości nawrotów jakiegokolwiek parazytemii P. falciparum w trakcie leczenia sugerują, że chloramino-sulfadoksyna-pirymetamina może wciąż być użyteczna, potrzeba zapewnienia stałej skuteczności wysokiego poziomu przeciw temu potencjalnie zagrażającemu życiu zakażeniu faworyzuje artemeter-lumefantrynę jako zamiennik dla chlorochino-sulfadoksyno-pirymetaminy w Papui Nowej Gwinei w tym czasie. Dihydroartemisinin-piperachinę można stosować tam, gdzie P. vivax jest szczególnie problematyczny. Jednak żaden z tych schematów nie jest optymalny dla tej epidemiologicznej sytuacji, co sugeruje potrzebę bardziej szeroko zakrojonego i niedrogiego leczenia, które może obejmować inne terapie skojarzone oparte na artemisinin, w tym nowe leki partnerskie.
[podobne: pracownia emg, chirurgia dentystyczna, dentysta Kraków ]

Powiązane tematy z artykułem: chirurgia dentystyczna dentysta Kraków pracownia emg