Zapobieganie i leczenie sezonowej grypy ad

Jednak zgodność z tym zaleceniem była niska, nawet wśród pracowników służby zdrowia.9 W sezonie 2003-2004 tylko 43% pracowników służby zdrowia i 21% zdrowych kontaktów domowych osób wysokiego ryzyka zostało zaszczepionych przeciwko grypie. Według Komitetu Doradczego ds. Szczepień (ACIP), 13 szczepień przeciwko grypie jest obecnie zalecane dla wszystkich osób w wieku 50 lat lub starszych, wszystkich dzieci w wieku od 6 miesięcy do 18 lat oraz osób w wieku od 19 do 49 lat, które mają warunki medyczne, są w ciąży, są zatrudnione jako pracownicy służby zdrowia lub są kontaktami domowymi osób wysokiego ryzyka (grupa, która obejmuje wszystkie dzieci w gospodarstwie domowym, które są młodsze niż 5 lat). Niemowlęta w wieku poniżej 6 miesięcy, które mają najwyższe wskaźniki hospitalizacji, chociaż nie kwalifikują się do szczepienia, mogą być chronione przez szczepienie ich matek podczas ciąży. 14 Kategorie te obejmują co najmniej 85% całkowitej populacji Stanów Zjednoczonych lub około 250 milionów osób. Osoby o podwyższonym ryzyku powikłań związanych z zakażeniem wirusem grypy mogą najbardziej skorzystać na szczepieniu osób zdrowych. Prowincja Ontario w Kanadzie zapewniała szczepienia przeciw grypie wszystkim uprawnionym obywatelom w ciągu ostatnich 7 lat i osiągnęła wyższe wskaźniki zasięgu dla wszystkich grup wysokiego ryzyka, jak również dla osób zdrowych, niż te osiągnięte w Stanach Zjednoczonych15. Niedawno , odnotowano, że Ontario ma niższy odsetek zgonów, hospitalizacji, wizyt w izbie przyjęć i wizyt w gabinetach lekarskich niż w innych prowincjach Kanady, co można przypisać uniwersalnym szczepieniom przeciwko grypie.
Skład i dystrybucja szczepionki przeciw grypie
Tabela 1. Tabela 1. Szczepionki przeciw grypie dostępne w Stanach Zjednoczonych, 2008-2009. Wzór szczepionki przeciw grypie jest aktualizowany co roku na podstawie ogólnoświatowego nadzoru współpracujących centrów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) .13 Komitety doradcze CDC i Agencji ds. Żywności i Leków przeglądają informacje i wybierają do włączenia warianty trzech powszechnie występujących wirusów w populacji ludzkiej, które najprawdopodobniej spowodują epidemie w nadchodzącym sezonie. Szczepy zawarte w szczepionce na sezon 2008-2009 wymieniono w tabeli 1.13
Obecny system produkcji wymaga, aby wirusy stosowane do produkcji szczepionek były wybierane w lutym i marcu każdego roku 17, i nie jest niczym niezwykłym, że nowe warianty pojawiają się na półkuli południowej po sformułowaniu formuły szczepionki na półkuli północnej i jej produkcji. rozpoczęła. W ciągu ostatnich 5 lat nowy wariant, który nie był zawarty w szczepionce, był głównym wirusem zaangażowanym w 80% epidemii.18. Ochrona krzyżowa przez nieporównywalną szczepionkę jest różna, ale w latach 2003-2004 i 2007-2008 sezony, składnik grypy A (H3N2) zapewniał ochronę suboptymalną 19-21. Od 2002 roku grypa B była reprezentowana w Stanach Zjednoczonych przez dwie linie.21 Te linie są antygenowo odrębne, ale tylko jedna jest zawarta w rocznej szczepionka, i kilkakrotnie epidemia grypy typu B była spowodowana przez linię, której nie uwzględniono.
Chociaż podaż szczepionek była ograniczona w poprzednich sezonach, obecnie dostępna ilość szczepionki jest więcej niż wystarczająca do zaspokojenia popytu i zwiększy się, jeśli popyt wzrośnie w przyszłości
[przypisy: implanty Warszawa, protetyka na implantach, implanty zębów ]

Powiązane tematy z artykułem: implanty Warszawa implanty zębów protetyka na implantach